Podstawowy sprzęt fitness możesz kupić we własnym zakresie i używać go w domu

Sprzęt fitness jest używany nie tylko w klubach i na siłowniach. Ty również możesz kupić sprzęt do ćwiczeń fitness i pracować nad ciałem w domu. Możesz zainwestować w stepper, maty do ćwiczeń, równoważnię, drążek, ławeczkę (najlepiej ze stojakami na sztangę) oraz hantle. Przydadzą Ci się też gumy do ćwiczeń rozciągających

Bieżnia treningowa w domu raczej się nie zmieści, chyba że masz duży dom albo specjalny pokój czy pomieszczenie do ćwiczeń. W razie czego bieżnie do biegania masz na pobliskim stadionie albo w klubie.

W domu możesz też uprawiać spinning, czyli jazdę na rowerze w rytm muzyki. Jeśli nie stać Cię na profesjonalny rower stacjonarny, możesz przerobić tradycyjny jednoślad. Spinning może być dobrą rozgrzewką przez bieganiem w zimie.

Sprzęt do siłowni możesz zainstalować w domu. Naturalnie nie będzie to profesjonalne wyposażenie siłowni. Ale w zupełności wystarczy Ci ławeczka (nawet bez regulacji oparcia) ze stojakami oraz gryf i obciążenia. Hantle też by się przydały, lecz możesz je zastąpić. W drzwiach zainstaluj drążek, a ćwiczenia na mięsień trójgłowy ramienia (triceps) wykonuje sztangą i z obciążeniem własnego ciała.

Ale jeśli nie masz warunków albo nie stać Cię na zakup przyrządów, udaj się do pobliskiego klubu. Tam jest odpowiednie wyposażenie siłowni i wyposażenie fitness. Będzie mógł przeprowadzać odpowiednie treningi, które przyniosą rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.