Sprzęt fitness a zastosowanie podczas treningu personalnego.

Nieumiejętnie wykorzystywany sprzęt fitness może doprowadzić nie do uzyskania oczekiwanego efektu, ale wręcz przeciwnie do przeforsowania organizmu a czasami nawet do niekorzystnych zmian w proporcji ciała. Dlatego by uniknąć tego typu nieprzyjemności warto zastanowić się nad wybraniem dla siebie treningu personalnego.

Trening personalny jest niczym innym jak indywidualnie dobranym programem ćwiczeniowym uzależnionym od potrzeb konkretnej osoby. Na początku trener personalny ma obowiązek aby przeprowadzić wstępną rozmowę z uczestnikiem. Mianowicie musi poznać jego oczekiwania, ale także wiedzieć jakie nawyki żywieniowe posiada, a na końcu ocenić fachowym okiem czy dana osoba nie patrzy na siebie zbyt krytycznie. Niestety nadal zdarzają się często osoby, zwłaszcza panie, które mimo zgrabnej sylwetki ciągle doszukują się u siebie nadwagi.

Dalszym zadaniem trenera osobistego jest w rzeczy samej czuwanie nad samymi treningami. Musi on pilnować czy poszczególny sprzęt fitness jest prawidłowo wykorzystywany, w optymalnych proporcjach a także w dobrej kolejności.

Główną zaletą korzystania z możliwości treningów personalnych, na pewno jest fakt dużej motywacji ze strony trenera. A profesjonalna opieka nie powoduje wykonywania tak zwanej syzyfowej pracy. Nie może on dopuścić by osoba ćwicząca godzinami w siłowni po zajęcia objadała się fast foodami. Dlatego cały czas sprawdza czy zarówno dieta jak i ćwiczenia odpowiednio ze sobą współgrają. Ponadto trener personalny przy wykorzystaniu ciekawego sprzętu fitness stara się urozmaicać treningi tak by nie stały się one zbyt monotonne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.